Potřebujete zbraň pro další účely nebo jste vášnivý sběratel? Zajímají vás třeba brokovnice? Pořízení zbraní je záležitost, která podléhá přísným pravidlům a zákonům a jsou určené především pro majitele zbrojních průkazů a různých povolení.
voják na poli.jpg

Tento typ zbraně je známý jako dlouhá a nabízí různé typy jako lovecké, vojenské, sportovní či dokonce policejní ruční palná. Střílí se z ní obvykle hromadnou brokovou nebo jednotnou střelou. U této zbraně se setkáte s jednou nebo více hlavněmi. Je charakteristická také zvláštní označením ráže, a sice namísto průměru hlavně znázorňuje počet olověných koulí.
Dále je výběr této zbraně podmíněný také charakterem střelby a na trhu tak najdete verze jednoranové, víceranové, automatické či opakovací. Jednoranové nebo víceranové bývají obvyklé u loveckých zbraní.
Nabíjení probíhá vložením náboje do komory a to ručně. Existují dokonce i modernější verze a ty jsou již samonabíjecí.
Tento typ zbraně je známý především jako lovecká, a sice na lov drobné zvěře nebo srnčí a podobně. V této oblasti se setkáte s dalšími druhy, které jsou známé jako jednuška, dvojka, Lankasterka, brokový troják, broková kozlice, Hamerleska a podobně.
Jako další verze tohoto typu zbraně je například tzv. Lupara což je brokovnice se zkrácenou hlavní.
Pokud byste si chtěli pořídit některý z těchto typů a třeba i z druhé ruky, tak od toho vám skvěle poslouží brokovnice bazar.
střelná zbraň.jpg

Zbraně jsou velice zajímavá, ale zároveň i nebezpečná věc a proto k jejich využívání potřebujete nejen spoustu informací, ale také zkušeností a opatrné zacházení. Jsou určené pouze pro konkrétní využití a právě proto, aby nešlo o nelegální držení, tak je potřebný zbrojný pas a další opatření, které podléhají databázi zbraní.
Trh nabízí spoustu možností a tak máte šanci získat zbraně pro soukromé, pracovní i sportovní či ochranné účely nebo jako sběratelský koníček.

Related Posts

Už žádné zapomenuté krmení

Co si představit pod pojmem ekologický obalový materiál

Nákup trochu vědecky

Vojtěška tolice

Cvičení, které pomáhá

Nakupujte kvalitu