Potřebujete zbraň pro další účely nebo jste vášnivý sběratel? Zajímají vás třeba brokovnice? Pořízení zbraní je záležitost, která podléhá přísným pravidlům a zákonům a jsou určené především pro majitele zbrojních průkazů a různých povolení.
voják na poli.jpg

Tento typ zbraně je známý jako dlouhá a nabízí různé typy jako lovecké, vojenské, sportovní či dokonce policejní ruční palná. Střílí se z ní obvykle hromadnou brokovou nebo jednotnou střelou. U této zbraně se setkáte s jednou nebo více hlavněmi. Je charakteristická také zvláštní označením ráže, a sice namísto průměru hlavně znázorňuje počet olověných koulí.
Dále je výběr této zbraně podmíněný také charakterem střelby a na trhu tak najdete verze jednoranové, víceranové, automatické či opakovací. Jednoranové nebo víceranové bývají obvyklé u loveckých zbraní.
Nabíjení probíhá vložením náboje do komory a to ručně. Existují dokonce i modernější verze a ty jsou již samonabíjecí.
Tento typ zbraně je známý především jako lovecká, a sice na lov drobné zvěře nebo srnčí a podobně. V této oblasti se setkáte s dalšími druhy, které jsou známé jako jednuška, dvojka, Lankasterka, brokový troják, broková kozlice, Hamerleska a podobně.
Jako další verze tohoto typu zbraně je například tzv. Lupara což je brokovnice se zkrácenou hlavní.
Pokud byste si chtěli pořídit některý z těchto typů a třeba i z druhé ruky, tak od toho vám skvěle poslouží brokovnice bazar.
střelná zbraň.jpg

Zbraně jsou velice zajímavá, ale zároveň i nebezpečná věc a proto k jejich využívání potřebujete nejen spoustu informací, ale také zkušeností a opatrné zacházení. Jsou určené pouze pro konkrétní využití a právě proto, aby nešlo o nelegální držení, tak je potřebný zbrojný pas a další opatření, které podléhají databázi zbraní.
Trh nabízí spoustu možností a tak máte šanci získat zbraně pro soukromé, pracovní i sportovní či ochranné účely nebo jako sběratelský koníček.

5/5 - (1 vote)

Related Posts

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo

Větší bazény

Cvičení je zdravé

Znáte geotextilie?