Jestliže máte krásný nový bazén a v něm jiskřivou azurovou vodu, tak si jistě přejete, aby to tak zůstalo co nejdéle či pokud možno navždy. Ovšem jak už to v životě bývá, tak nic není zadarmo. A to samozřejmě neznamená, že za čistotu vody ve vaší nádrži budete platit jako mourovatí, ale znamená to, že pro tento stav budete muset něco udělat, tedy alespoň v případě, že si nepřejete, aby se vaše krásná čistá nádrž brzy podobala rybníku s brčálem. Dojít k takovému stavu není naopak nic těžkého ani složitého, stačí ponechat vodu v nádrži přirozeným procesům a brzy máte z bazénu zelenou polévku s řasami.

moderní klobouk

A každý ji může mít

Ovšem zpět k tématu. Pokud tedy toužíte po té nejčistší blýskavé vodní hladině, tak se rozhodně neobejdete bez chemie do bazénu. Tak k už to zkrátka s bazény chodí – nejsou to žádná přírodní jezírka s nastolenými přírodními procesy, a tak zde neprobíhá žádné samočištění, o to se musíme postarat my sami. Naštěstí to vůbec není tak složité, jak by to třeba na první pohled mohlo vypadat, a i úplný začátečník se brzy naučí několik zaručených fíglů, jak udržet svou nádrž čistou, bez zákalu a bez řas a jiného znečištění.

tyrkysová textura

Stačí pár spolehlivých pomocníků

Jisté je, že se při údržbě své nádrže rozhodně neobejdete bez několika spolehlivých pomocníků, kteří se postarají o vše podstatné. A pokud nemáte v rodině žádné alergiky, pak pravděpodobně v údržbě vaší bazénové vody bude hrát prim chlór nebo přesněji chlorové přípravky. Těch existuje hned několik druhů – vybírat můžete mezi tabletami (pomalu i rychle rozpustnými), granuláty a tekutými přípravky. A záleží jen na vás, co vám bude více vyhovovat. Nicméně dále se neobejdete rovněž bez bazénového vysavače, kartáče či stěrky na bazénové stěny, plováku, no a samozřejmě bez kvalitní filtrace, která tvoří samotné srdce bazénového čisticího procesu, a na které váš úspěch záleží. 

Čistou vodu si přeje každý
Ohodnoťte příspěvek

Related Posts

Není domov jako domov

Dřevěné doplňky do kuchyně

Nebuďte otroky svého bydlení

Po mateřské do zaměstnání?

Koupelna zářící čistotou

Kvalitní markýzy pro vaši terasu