Balení zboží je procedura spojená s využíváním obalových a výplňových materiálů. Nejčastěji jde o papírový recyklovatelný karton a plastové fólie s bublinkami. Některé firmy je nakupují ve velkém množství a tím roste celosvětová poptávka na miliony tun papíru a plastů ročně.

Ekologie v obalovém odvětví

Když se zamyslíte nad tím, které obalové a výplňové materiály jsou ekologické, zjistíte, že jsou to vlastně všechny. Výrobci pečlivě dbají o to, aby se jednalo o recykláž, druhotnou surovinu, která bude zpětně využitelná i v další fázi svého působení. Může to být papírový karton a kartonová střiž, polystyrenová tělíska, bublinková fólie, tenká flexi fólie a toto vše lze odložit do kontejneru s plastovým či papírovým odpadem.

balicí papír

Ekologické obalové materiály Balteto jsou to ovšem pouze tehdy, skončí-li doopravdy v těchto kontejnerech, a nebudou vyhozené ve směsném komunálním odpadu. Zároveň je proces zpracování druhotných surovin podmíněn energií vynaloženou na jeho zpracování, takže vždy představuje pro životní prostředí jistou zátěž. Projeví se to hlavně u velkého objemu zakázek, kdy např. velké firmy či e-shopy balí svým zákazníkům zboží, které putuje do obchodní sítě, případně přímo k zákazníkovi.

papírový karton

Existují však obaly a výplně biologicky plně rozložitelné, s nimiž lze docílit stejného efektu a zároveň šetřit přírodu a potažmo i naší společnou kapsu. Jsou to nejčastěji rozložitelné fólie ve formě nafukovacích polštářků a výplňová tělíska z kukuřičného škrobu. Tyto materiály mají dnes zelenou, lze je objednat ve specializovaných e-shopech a tímto krokem podpořit svůj vztah k životnímu prostředí.

S ohledem na jejich vlastnosti se jedná o jednorázovou záležitost, kdy se počítá s tím, že zákazník tento odpad odhodí do běžného kontejneru. Délka rozpadu materiálu však není v řádu dnů ani týdnů, takže jej lze delší dobu skladovat a využívat i ve větším objemu skladových prostor.

Related Posts

Nákup trochu vědecky

Proč si pořídit klimatizaci do bytu ve městě

Bydlet ve svém za pár měsíců

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo