A čím je to způsobeno? Možná horší kvalitou v obchodech, kde si můžete všimnout křivých švů, které nevypadají vůbec hezky.

I v dnešní době najdete řadu kvalitních kamenných i internetových obchodů, kde seženete vše potřebné. Záleží na tom, kolik do látek hodláte investovat. Na trhu existuje totiž nepřeberné a krásné množství, nad kterým vám bude až přecházet zrak.
Začneme u materiálu. Pokud patříte mezi začátečnice, určitě vám bude chvíli trvat, než přijdete na to, jaký bude ten pravý právě pro vás. Důležité jsou především jeho vlastnosti.

látky

· Složení materiálu
Ty přírodní jsou vysoce prodyšné, syntetické se zase až tolik nemačkají. Právě složení vám ukáže, jaká vlákna se v něm skrývají. Většinou se setkáte s bavlnou, hedvábím, vlnou či lnem. Obvyklá je také viskóza, polyester nebo nylon. Pokud vsadíte na přírodu, zaručeně získáte nejlepší termoregulační vlastnosti. Umělá vlákna jsou naopak levnější a neublíží jim ani praní v pračce. Zvláštní skupinu pak tvoří vlákna elastická, která jsou zastoupena většinou jenom do 5%. Jako raritu bychom mohli uvést příměsi kovů, které se ale nepoužívají až tak často. I tady najdete velké rozdíly v kvalitě, což nepoznáte kolikrát ani na první pohled.

· Způsob zpracování neboli vazba
Tyto aspekty pak mají za následek trvanlivost vámi vytvořeného modelu. Je třeba zdůraznit, že velkou roli hraje také splývavost vámi vybrané látky.
Uvedeme příklad:
Pokud toužíte po rozevlátých letních šatech, tak si vybírejte materiály jako šifon, gázovinu, voál nebo mušelín, pokud po minimalistických strukturovaných letních šatech, tak vhodné je lněné či bavlněné plátno, z hedvábí gazar nebo dupion.

švadlena

· Gramáž a metráž
Tady už si hrajeme trochu s ohněm. Pokud už máte v hlavě určitý model, pak je třeba si nejprve udělat nákres, kde budete mít zhruba představu o tom, jaká metráž látky bude právě ta vaše. Také si je třeba uvědomit, že jednotlivé provedení materiálu může mít různé gramáže. Některé jsou totiž v hrubé i tenčí variantě.
Pokud si nebudete vědět přesto rady, nechte si pomoci od odborníků přímo na prodejně. Vždyť to není žádná ostuda!

Related Posts

Nákup trochu vědecky

Proč si pořídit klimatizaci do bytu ve městě

Bydlet ve svém za pár měsíců

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo