A čím je to způsobeno? Možná horší kvalitou v obchodech, kde si můžete všimnout křivých švů, které nevypadají vůbec hezky.

I v dnešní době najdete řadu kvalitních kamenných i internetových obchodů, kde seženete vše potřebné. Záleží na tom, kolik do látek hodláte investovat. Na trhu existuje totiž nepřeberné a krásné množství, nad kterým vám bude až přecházet zrak.
Začneme u materiálu. Pokud patříte mezi začátečnice, určitě vám bude chvíli trvat, než přijdete na to, jaký bude ten pravý právě pro vás. Důležité jsou především jeho vlastnosti.

látky

·        Složení materiálu
Ty přírodní jsou vysoce prodyšné, syntetické se zase až tolik nemačkají. Právě složení vám ukáže, jaká vlákna se v něm skrývají. Většinou se setkáte s bavlnou, hedvábím, vlnou či lnem. Obvyklá je také viskóza, polyester nebo nylon. Pokud vsadíte na přírodu, zaručeně získáte nejlepší termoregulační vlastnosti. Umělá vlákna jsou naopak levnější a neublíží jim ani praní v pračce. Zvláštní skupinu pak tvoří vlákna elastická, která jsou zastoupena většinou jenom do 5%. Jako raritu bychom mohli uvést příměsi kovů, které se ale nepoužívají až tak často. I tady najdete velké rozdíly v kvalitě, což nepoznáte kolikrát ani na první pohled.

·        Způsob zpracování neboli vazba
Tyto aspekty pak mají za následek trvanlivost vámi vytvořeného modelu. Je třeba zdůraznit, že velkou roli hraje také splývavost vámi vybrané látky.
Uvedeme příklad:
Pokud toužíte po rozevlátých letních šatech, tak si vybírejte materiály jako šifon, gázovinu, voál nebo mušelín, pokud po minimalistických strukturovaných letních šatech, tak vhodné je lněné či bavlněné plátno, z hedvábí gazar nebo dupion.

švadlena

·        Gramáž a metráž
Tady už si hrajeme trochu s ohněm. Pokud už máte v hlavě určitý model, pak je třeba si nejprve udělat nákres, kde budete mít zhruba představu o tom, jaká metráž látky bude právě ta vaše. Také si je třeba uvědomit, že jednotlivé provedení materiálu může mít různé gramáže. Některé jsou totiž v hrubé i tenčí variantě.
Pokud si nebudete vědět přesto rady, nechte si pomoci od odborníků přímo na prodejně. Vždyť to není žádná ostuda!

Related Posts

Nakupujte kvalitu

Společenské šaty Praha

Normální bydlení s nízkými provozními náklady

Nákup trochu vědecky

Brokovnice bazar – pestrý výběr zbraní

Vestavěná skříň, to je dokonalé řešení na míru