Auta a životní prostředí   

         Já jsem přesvědčen o tom, že nejsou. Pravdou je, že „vozový park“ v ČR stárne. Mnoho lidí to vlastně ani neřeší, ti kteří ano, tak hledají důvody proč tomu tak je. Jedná se zejména o ekonomické důvody. Další zase poukazují na fakt, že je to vážný ekologický problém. Jistě, automobily produkují škodlivé emise, nikdo netvrdí, že je tomu jinak. Starší auta logicky budou „vypouštět“ do ovzduší těch škodlivin více, než je tomu u nových aut. Nenechte si však namluvit, že koupí nového auta či dokonce elektromobilu, výrazně pomůžete životnímu prostředí. Vědecký výzkum potvrdil, že výroba elektromobilu je tak neekologická, že běžné auto nižší střední třídy (např. Škoda Octavia), je ve skutečnosti ekologičtějším vozidlem.
barevné auto

Ojetá auta, kult TDI a fanoušci automobilů

            Ve většině případů si lidé pořizují ojetá auta proto, že ta nová jsou pro ně finančně nedostupná. Někteří však si je pořizují i z jiných důvodů. Hospodští „všeználkové“ vám zase budou tvrdit, že jejich Octavia TDI je to nejlepší, co si můžete koupit, a že neexistuje nic, co by ji mohlo nahradit. Jsou však i lidé, kteří si starší auto pořídí, protože jej chtějí. Ptáte se, proč by to dělali. Dělají to proto, že mají auta rádi, ta stará obzvlášť a moderní automobily, jim zkrátka neposkytnou ten správný požitek.
staré bmw

Jsou tedy stará auta problém?

            Co člověk, to názor. Jsou lidé, kteří stará auta odsuzují a jsou lidé, kteří naopak odsuzují auta nová. Pak jsou zde ekologičtí aktivisté, kteří odsuzují všechna auta a rovněž ti, kterým je to jedno, ti kteří jsou rádi, že auto mají a že se mohou nezávisle dopravovat, kam potřebují. Každopádně provozováním staršího automobilu rozhodně neuděláte dle mého názoru chybu. Koupí nového auta samozřejmě také ne. Automobil je skvělý vynález. Jak jsem již zmínil na začátku, stará, resp. ojetá auta na českých silnicích dle mého názoru problémem nejsou. Podstatné však je, aby se o ně jejich majitelé dostatečně starali. Pak tedy na cestách vidím jen skutečně barevný kolorit našich silnic.

Related Posts

Aby vše fungovalo

Půjčovna dodávek