Lucerny jsou tu s námi už od dávné historie. Ale zatím co dříve plnili funkci spíše osvětlení, jelikož neexistovala elektřina, dnes plní především roli dekorativní. Na trhu je na výběr stovky druhů, různých tvarů, velikostí, stylů a vybere si opravdu každý.

Světlo zútulňuje domov, a nic ho nezútulní tak, jako plápolavý plamínek vycházející z lucerny. Navíc, když venku prší, padá listí a vy se můžete zachumlat pod deku s horkým čajem v ruce a vedle vás svítí světlo lucerničky. Pokud se bojíte mít doma živý oheň, vůbec nevadí. Lucerny vhodné do interiéru se dnes běžně prodávají vybavené umělým LED světlem, které věrně napodobuje plamínek. A pokud ne, vždy si můžete dokoupit elektronickou svíčku, od které nehrozí riziko požáru.

Vaše zahrada nebo terasa se stane krásnější, pokud do ní umístíte lucernu. Můžete si vybrat malé lucerničky, které postavíte na zahradní stolek, či zavěsíte do volného prostoru, nebo si vyberte masivní velkou lucernu, která dodá vašemu exteriéru rustikálnější vzhled. Pokud zakoupíte jen lucernu bez vhodné výplně, můžete se poohlédnout po různých vkladech, například vklady do luceren Lepaso.cz.

lucerna

Lucerničky se stanou vítanou dekorací především v zimních měsících, a zvláště v období Vánoc. V té době jsou k zakoupení snad ve všech obchodech, které se věnují bytovým doplňkům různé lucerny s vánočními motivy. Krásně doplní vaši vánoční výzdobu. Můžete ji posadit doprostřed vánočního věnce, využít na parapety místo klasických vánočních svícnů nebo je místo svíčky využít u štědrovečerní večeře.

Vánoce

I když se jedná o smutnější téma, lucerny také vkusně doplní hrob vašeho blízkého. Můžete využít klasické hřbitovní lucerny, které jsou často pevnou součástí hrobu, anebo zvolit svoji vlastní, která bude odpovídat lépe osobě vašeho drahého zesnulého. V lucerně je svíce chráněna před větrem a jinými rozmary počasí, takže vydrží déle hořet.

Related Posts

Nákup trochu vědecky

Proč si pořídit klimatizaci do bytu ve městě

Bydlet ve svém za pár měsíců

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo

Větší bazény