Malé a středně velké firmy si mohou výhodně najímat externí mzdové účetní. Tento krok je ve srovnání s interní účetní, která je ve firmě vedena jako zaměstnanec, mnohem výhodnější, a to z několika důvodů. Proč využít této možnosti, která stále existuje, a pravděpodobně bude existovat i nadále?

Pojištění – externí účetní mzdového účetnictví v Praze, které jsou pověřeny zakázkami mzdového účetnictví, jsou obvykle pojištěné proti škodám, způsobeným v rámci profesní činnosti, toto je poměrně zásadní výhoda, na kterou byste měli přihlížet.

vedení účetnictví

Včasné vyhotovení práce – najímání externí spolupráce s mzdovou účetní není vázáno na vnitropodnikové záležitosti. Tím pádem jsou smluvní termíny dodržovány většinou včas, nevstupují tu do hry například onemocnění a úrazy (nemocenská), vybírání dovolené apod., jak tomu bývá u interních firemních zaměstnanců.

Měsíční mzda – externí účetní se pochopitelně neplatí pravidelná mzda, jak je tomu u interních firemních zaměstnanců, ale hradí se pouze pracovní výkon dle množství zpracovávaných dat.

Další náklady – u externích účetní vám odpadají další nákladové položky, jako je školení, výpočetní technika a software, kancelářský nábytek atp. A tyto položky nejsou zanedbatelné, zejména u výpočetní techniky, která vyžaduje občasné softwarové zásahy i obměnu hardware.

mzdová účetní

Výpověď – když se uvnitř firmy rozhodne mzdová účetní dát výpověď, můžete se snažit jí přesvědčit, aby si své rozhodnutí rozmyslela, a případně jí motivovat vyšší mzdou či jinými výhodami. Pokud se vám to nepodaří, a rozhodně neprovádějte žádný psychologický nátlak, musíte její rozhodnutí plně akceptovat. Můžete se tím ovšem dostat do nesnází a přidělá vám to další práci – shánět účetní, např. skrze úřady práce apod. Možná si v této souvislosti vzpomenete na film z roku 1977 s názvem „Já to tedy beru, šéfe“, kde se o mzdovou účetní přetahovali náboráři ze dvou podniků, a jak to dopadlo, si můžete zhlédnutím filmu znovu připomenout.

Related Posts

Chutné ovoce

Nezapomenutelný zážitek ještě před svatebním dnem

Co dělat při sportu?

Kouzelník Vám všem úsměv vykouzlí

Léky pro muže

Vůz z autopůjčovny v Praze si nechte přistavit na ruzyňské letiště