Společnost Apple, která je na trhu více než 40 let, vyvíjí neustále nové a nové modely telefonů smartphone, které prodává pod názvem iPhone. První model byl představený veřejnosti již před deseti lety, tedy v roce 2007. Jednalo se o revoluci v oblasti telefonů, které byly ovládané prsty, kombinovaly veškeré funkce telefonu, hudebního přehrávače a internetového prohlížeče. Z doposud obyčejného telefonu se tak stal de facto super telefon. Za těch uplynulých deset let však společnost představila celkem 18 modelů iPhone.
Jeden z nejnovějších modelů, právě iPhone X, byl představený spolu s iPhon 8 dne 12. září 2017. Tato novinka bude v prodeji až od 3. listopadu 2017, předobjednat si jej můžete ale již 27. října 2017.
chytré Apple Watch
Pomocí tohoto telefonu si Apple splnil své představy. Společnost si vždy telefon představovala jako jednu velkou obrazovku bez zbytečných tlačítek, která bude vždy reagovat na požadavky svého uživatele, bude se vždy přizpůsobovat tomu, co uživatel právě dělá. Tato obrazovka měla reagovat nejen na dotyky, ale také na slova a pohledy. Právě iPhone X proměnil tyto velké představy v realitu, která předurčuje směr, jakým se budou telefony vyvíjet příštích deset let.
iPhone X není založen na standardním LED displeji, nýbrž na OLED displeji, který vyvinula společnost Samsung. OLED displej pokrývá celou přední obrazovku telefonu, tím pádem odstraňuje zbytečná tlačítka. Telefony společnosti Apple byly doposud odemykány pomocí otisků prstů, jednalo se o takzvaný Touch ID. Nově je tato vymoženost nahrazena odemykáním pomocí skenování obličeje, tzv. Face ID. Sklo telefonu je tvrzené, ostatní části jsou z chirurgické oceli, díky čemuž je telefon odolný vůči prachu a vodě. Rovněž je umožněna další novinka, kterou je bezdrátové nabíjení. Jedná se nabíjení pomocí nabíjecí podložky, které se nachází již v mnoha hotelech, kavárnách či restauracích.
Další důraz byl kladen na fotoaparát. Společnost Apple se zaměřila na portrétovou fotografii, u standardních fotografií lze díky specializovanému čipu upravovat osvětlení či odstraňovat pozadí v průběhu focení. Pro opravdu snadné focení byl vyvinut nový teleobjektiv s optickou stabilizací obrazu. Nahrávat zde můžete rovněž i přední kamerou.
Apple na zlatě
Telefon iPhone X je jakýmsi náhledem do budoucnosti. Tento velice inovativní produkt bude inspirací pro další vyvíjení a zdokonalování telefonů. Jestliže jste fanoušky společnosti Apple, můžete si jej zakoupit již velice brzy, a samy otestovat jeho dokonalost.