Zbavte se lapačů prachu!
Sošky, vázičky, vitrínky se skleničkami, které plní pouze dekorační funkci jsou jen lapači prachu, které ubírají váš drahocenný čas při úklidu. Pryč s nimi!
 
Pryč s koberci!
Koberec hřeje, hodí se proto do dětského pokoje, kde si děti často hrají na zemi a maximálně ještě tak do obývacího pokoje k pohovce kde jsou nohy, všude jinde je na obtíž. Když totiž rozlejete hrnek s kávou z lina nebo plovoucí podlahy ho setřete raz dva z koberce to chvíli potrvá.
dívka s prachovkou 
 Pořiďte si košíček na všechno!
Znáte to všichni tu knoflíček, kus čehosi, šroubek, v každé domácnosti se najde několik předmětů, u kterých nevíte kam s nimi. Než tyto věci schovávat na mnoha místech, vyplatí se mít vyhrazený košíček, kde se budou ukládat a čas od času v těchto věcech udělat pořádek. Uklidit na správné místo, pokud už jste si vzpomněli, kam patří, opravit, pokud to jde nebo vyhodit.
 
Raději jednou za týden než jednou za měsíc!
Vždy se lépe uklízí, co je čisté než to, co je špinavé. Pokud každý týden otřete ledničku půjde to celkem lehce když to budete dělat jednou za měsíc už to tak snadno nepůjde. A to platí nejen o ledničce ale o všem.
úklid pos postelí 
Neberte si toho na sebe moc!
Chybou je za každou cenu chtít stihnout v jeden den vše. Umýt okna, vyčistit gauč a do toho ještě stihnout uvařit a uklidit v kuchyni. Chvíli to tak možná půjde, než se vyčerpáte. Když plánujete například mytí oken uvařte si předem abyste nemuseli odbíhat od rozdělané práce k plotně. Můžou se sice naskytnout situace kdy to bez toho odbíhání k jiné práci nejde, ale snažte se podobným situacích předcházet.

Vše má svůj čas!
Vytírejte, když ostatní spí nebo nejsou doma, nic nenaštve víc, než když se pustíte do vytírání a všichni v tu chvíli potřebují všechno. Prach utírejte zásadně před luxováním nebo si budete zbytečně přidělávat práci.