K výstavbě mobilního domu celoročního Mobilní domy nepotřebujete stavební povolení a můžete jej umístit kamkoli, snad jen s výjimkou chráněné krajinné oblasti. Budete sice muset žádat o trvalý pobyt jinde, ale to nebývá pro většinu zájemců o tento způsob bydlení podmínkou.

dívka v přírodě

Sezonní nebo celoroční bydlení – to celoroční je u nás preferováno více. Lidé se pro toto řešení bydlení rozhodují obvykle kvůli změně prostředí, ale hlavně z důvodu rychlého pořízení vlastního bydlení v přírodě. Motivací je nezávislost na bytovém fondu, na nájemním bydlení a drahých hypotékách. Mobilní bydlení sice nepořídíte na hypotéku, ale bude rozhodně levnější, než částka navýšená o splácení pravidelných úroků.

Volba pozemku – bývá největším úskalím, protože se musíte rozhodnout, zda si pořídit svůj vlastní pozemek, nebo bydlet na pronajatém místě. Výhodné bývají obecní pozemky, máte-li dobré kontakty, případně pronájmy v rámci dobrých přátelských vztahů. Jistější je ovšem pochopitelně pozemek vlastní.

kaktusy v domě

Skromné podmínky jsou jen zdánlivé – mnohým z vás se vybaví mobilní dřevostavba jako handicap s mnoha kompromisy a skromným životem, ale to platí spíše u mobilheimů sezonních, bez vytápění, s malými rozměry, které jsou častým řešením bydlení zejména v zámoří, anebo v kempech. Celoročně obyvatelné domy jsou dostatečně prostorné a až překvapivě komfortní. O tom se ostatně můžete přesvědčit při prohlídce u nějakého vzorového řešení.

Úspora nákladů – největší položkou je vždy vytápění, ale to lze vyřešit krbovými kamny a v takovém případě u dobře zateplených objektů je úspora nákladů obrovská. Ohřev vody zajistíte průtokovými ohřívači, přípravu pokrmů na elektrickém nebo plynovém vařiči. Výhodou je vlastní studna s pitnou vodou a pochopitelně dostatečně vydatný zdroj vody z vrtu.

Součástí bydlení terasa – pokud se vám podaří zvolit místo k bydlení v malebném koutu přírody, vyplatí se přistavět částečně zastřešenou vyhlídkovou terasu. Brzy zjistíte, že být obklopeni přírodou a mít za domem nějaký ten květinový a zeleninový záhon, vám k životu úplně stačí.

Related Posts

S léky ku zdraví

Chutné ovoce

Nezapomenutelný zážitek ještě před svatebním dnem

Co dělat při sportu?

Kouzelník Vám všem úsměv vykouzlí

O výhodách vedení mzdového účetnictví od specializované firmy