Jedna věc je přijít na to jakým způsobem si zařídit zákonnou podmínku pro založení společnosti s ručením omezeným, druhá věc je udělat to tak, aby to stálo co nejméně. Případně, aby k se za vynaložené náklady, dostalo co nejvíce bonusových služeb. Jinými slovy, je to jako chtít za málo peněz, hodně muziky. Onou zákonnou podmínkou je nutnost mít sídlo. Adresu sídla. Nemusí být v majetku zakladatele či zakladatelů budoucí společnosti s ručením omezeným. Zakladatelé ji nemusí mít ani v pronájmu. Stačí, že tito budou mít souhlas majitele objektu, který se na uvedené adrese nachází s umístěním sídla. A tady nastává velký problém.

Co nejvýhodněji

Řekněte mi kdo jen tak někomu podepíše papír, že souhlasí, aby v jeho objektu sídlila nějaká společnost, o které nic neví a budoucí statutární orgány této společnosti v podstatě ani pořádně nezná. Co na tom, že v tomto objektu už mají pronajatou třeba kancelář. To na věci nic nemění. Riziko potenciálních problémů v budoucnosti je veliké.

Existují však společnosti jako je společnost Companies and offices, a.s. Ta se pronájmem adresy, ne přímo živí, ale má je v podnikatelském záměru. Před možnými problémy v budoucnosti je chrání se statutárními orgány budoucí společnosti, uzavřená smlouva na dobu určitou. Smlouva oběma stranám zaručuje, že po dobu určitou, může zájemce používat adresu této společnosti jako adresu sídla své společnosti. Vzniká tím jakési virtuální sídlo. Virtuální proto, že fyzicky neexistuje, ale přitom je reálně zapsané v Obchodním rejstříku.

Sídlo ryze virtuální

Tato společnost nabízí zřejmě nejlevnější virtuální sídlo v Praze. Za ne vysoký poplatek získáte nejen výše popsanou adresu nutnou pro zápis do Obchodního rejstříku, ale navrch ještě různé služby. Kromě umožnění umístění sídla vaší společnosti vám tato akciovka může společnost přímo založit, nebo vám nabídne ke koupi některou ze svých ready made společností. Záběr služeb je tedy široký.

Related Posts

Do dřeva jedině vruty

S léky ku zdraví

Chutné ovoce

Nezapomenutelný zážitek ještě před svatebním dnem

Co dělat při sportu?

Kouzelník Vám všem úsměv vykouzlí