Všichni známe textil. Látky, ze kterých se vyrábí oblečení. Bytový textil, jako záclony, potahy, závěsy, deky. Toho jsou plné galanterie a bez textilu bychom těžko existovali. Chodili bychom zabaleni v kožešinách jako v pravěku. Ale existuje i speciální textil, a to jsou geotextilie. Nemají s textilem nic moc společného, kromě toho, že mají stejný tvar, totiž že je to plocha, jako mají textilní látky. Pokud se pohybujete okolo stavenišť, víte, jak důležité jsou geotextilie. Dokonce i stavba dálnic se neobejde bez geotextilií a co teprve stavba rodinného domku. Geotextilie mohou být z mnoha materiálů.

bazen

Polyesterové nebo polypropylénové textilie mohou mít více funkcí. Mohou být propustné, ale i nepropustné. Některé využijeme pro drenážní práce a jiné pro izolační vlastnosti. Některé mohou odolávat plísním a bakteriím, jiné mají příznivé chemické vlastnosti a odolají rozpouštědlům apod.

Geotextilie vždy zpevňují povrch, který by se třeba vlivem působení dešťů mohl sesouvat. Geotextilie může také ochránit dno vašeho bazénu. Pokud použijete geotextilie pod bazén, můžete si být jistí, že žádný kamínek nepoškodí dno bazénu a nedojde k protržení bazénového dna. Stavíte dům? Budete potřebovat geotextilie jako izolaci.

stavba

Zařizujete si zahrádku? Budete potřebovat geotextilie k zakrytí rostlinek, aby se eliminoval růst plevele mezi řádky zeleniny. Chcete si pořídit na zahradě bazén? Budete potřebovat geotextilii na zem pod bazén, abyste zabránili protržení dna bazénu. Chcete si udělat na zahradě rybníček? I tady budete potřebovat geotextilii, aby vám neprosákla a neodtekla voda z rybníčku. Geotextilie je nezbytností jak pro stavbu mrakodrapu, tak i pro stavbu rodinného domku, ale i pro stavbu příjezdových cest k nim. Geotextilie je nutností i pro vyložení výkopů a podložení potrubí a kabelů. Geotextilií je mnoho druhů.

Related Posts

Nákup trochu vědecky

Proč si pořídit klimatizaci do bytu ve městě

Bydlet ve svém za pár měsíců

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo