Náš bazén se rozhodně neobejde bez filtrace. Nejčastěji se setkáváme se dvěma typy, každá z nich pracuje trochu na jiné bázi, ale jedno mají společné. Jejich úkolem je společně s chemickým ošetřením vody zaručit čistou a zdravotně nezávadnou vodu v průběhu celé letní sezóny.
barevné hadice

Kartušová filtrace – k filtraci potřebuje papírové skládané filtrační vložky. Ty se musí průběžně čistit a dokonce v případě poškození ihned vyměnit. Jejich údržba je náročná na čas a i na neustálou kontrolu, dokonce není ani tak efektivní, díky svému malému výkonu. Připojuje se k elektrické síti a díky proudovému chrániči je bezpečná, přesto se doporučuje ji používat, když nikdo v bazénu nebude. Nejčastěji se připojuje na ni hadice o průměru 32 mm. V žádném případě se na tuto filtraci nedá nasadit skrze další hadici třeba bazénový vysavač.
červená hadice

Písková filtrace – je daleko lepší a má také podstatně větší využití. Zajišťuje mechanickou filtraci a cirkulaci vody v bazénu. K filtraci se používá nejčastěji křemičitý písek, ale také je možné použít zeolit. Bazénová voda prochází přes tuto náplň a zde se zachytí veškeré nečistoty a čistá voda se vrátí zpět do bazénu. Díky dostatečně dlouhé hadici je napojena na kvalitní čerpadlo. Má velkou účinnost a tak umožní skrze hadice připojení dalšího příslušenství, jako je solární ohřev nebo bazénové vysavače.
modrá hadice

Kvalitní materiál

Hadice k bazénové filtraci jsou z kvalitního plastu a slouží k propojení jednotlivých částí. Upevňují se pomocí svorek, aby nepropouštěly vodu. Jsou odolné a pevné, některé z nich by se daly vést i pod zemí, jak mají kvalitní materiál. Pokud bychom chtěli propojit solární ohřev, tak by bylo lepší zvolit solární hadici, která bude v černé barvě a skvěle akumuluje teplotu díky slunečním paprskům. Hadice k filtraci nebo k bazénovým vysavačům se pak vyrábí i v jiných odstínech. Nesmíme zapomenout ani na vypouštěcí hadici, bez které bychom náš bazén těžko vypustili před tuhou zimou.

Related Posts

Nákup trochu vědecky

Proč si pořídit klimatizaci do bytu ve městě

Bydlet ve svém za pár měsíců

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo