Náš bazén se rozhodně neobejde bez filtrace. Nejčastěji se setkáváme se dvěma typy, každá z nich pracuje trochu na jiné bázi, ale jedno mají společné. Jejich úkolem je společně s chemickým ošetřením vody zaručit čistou a zdravotně nezávadnou vodu v průběhu celé letní sezóny.
barevné hadice

Kartušová filtrace – k filtraci potřebuje papírové skládané filtrační vložky. Ty se musí průběžně čistit a dokonce v případě poškození ihned vyměnit. Jejich údržba je náročná na čas a i na neustálou kontrolu, dokonce není ani tak efektivní, díky svému malému výkonu. Připojuje se k elektrické síti a díky proudovému chrániči je bezpečná, přesto se doporučuje ji používat, když nikdo v bazénu nebude. Nejčastěji se připojuje na ni hadice o průměru 32 mm. V žádném případě se na tuto filtraci nedá nasadit skrze další hadici třeba bazénový vysavač.
červená hadice

Písková filtrace – je daleko lepší a má také podstatně větší využití. Zajišťuje mechanickou filtraci a cirkulaci vody v bazénu. K filtraci se používá nejčastěji křemičitý písek, ale také je možné použít zeolit. Bazénová voda prochází přes tuto náplň a zde se zachytí veškeré nečistoty a čistá voda se vrátí zpět do bazénu. Díky dostatečně dlouhé hadici je napojena na kvalitní čerpadlo. Má velkou účinnost a tak umožní skrze hadice připojení dalšího příslušenství, jako je solární ohřev nebo bazénové vysavače.
modrá hadice

Kvalitní materiál

Hadice k bazénové filtraci jsou z kvalitního plastu a slouží k propojení jednotlivých částí. Upevňují se pomocí svorek, aby nepropouštěly vodu. Jsou odolné a pevné, některé z nich by se daly vést i pod zemí, jak mají kvalitní materiál. Pokud bychom chtěli propojit solární ohřev, tak by bylo lepší zvolit solární hadici, která bude v černé barvě a skvěle akumuluje teplotu díky slunečním paprskům. Hadice k filtraci nebo k bazénovým vysavačům se pak vyrábí i v jiných odstínech. Nesmíme zapomenout ani na vypouštěcí hadici, bez které bychom náš bazén těžko vypustili před tuhou zimou.

4.5/5 - (6 votes)

Related Posts

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo

Větší bazény

Cvičení je zdravé

Znáte geotextilie?