Pokud máte potřebu své tělo konečně pořádně rozhýbat, ale pokud se vám něco opravdu protiví, tak je to pocení v posilovně anebo jiné tupé pohyby, tak je vaší přirozenou volbou tanec. Ten vychází z hudby, která odráží náladu člověka a on podle ní následně modeluje své pohyby, vyjadřuje jí své pocity a aktuální náladu. Hudba je skvělým prostředkem, jak zkrotit své emoce, dát jim prostor se projevit, kultivovat, a zároveň se rozhýbat.
baletní pár.jpg
Tanec je proto ideálním prostředkem, jak dostat své tělo do pohody po fyzické i psychické stránce.
Neváhejte jej proto využít ke svému prospěchu i vy. Je totiž vcelku jedno, jaký taneční styl si zvolíte. Vybírat můžete jednoduše podle toho, jaký styl je vám nejbližší. Pokud jsou vám vlastní temperamentní rytmy pro ohnivé povahy, neváhejte si vybírat ze španělských či jihoamerických tanců.
asijská tanečnice.jpg
Bravurně zvládnout fandango či flamenco sice jen tak někdo nedokáže, ale zde přece nejde o dokonalost, ale o radost z pohybu a z hudby. Pokud dáváte přednost něčemu stejně temperamentnímu, ale méně vážnému a veselému, vyzkoušejte brazilskou sambu, se kterou se následně budete moci blýsknout na nejedné veřejné zábavě či při tanci s přáteli. Milovníci moderního tanečního umění a svůdných pohybů mohou vyzkoušet elegantní tanec u tyče s nádechem erotiky, a ti, kdo touží po novém, neotřelém stylu, se mohou nechat unést moderním americkým tancem tribal, který v sobě spojuje prvky tanců různých starých severoafrických a orientálních kultur.
tančnice na louce.jpg
Jisté však je, že ať už si zvolíte jakýkoli tanec, tak toho nebudete litovat. Vaše tělo se zpevní a vyrovná, na bolesti svalů a zad budete brzy moci zapomenout a nabijete se životadárnou energií a radostí z pohybu, který má smysl, řád a eleganci. A samozřejmě se tak nejen rozhýbete, ale dostanete se do podobně smýšlející společnosti, protože tanec, byť sólový, je vždy společenská záležitost.

Related Posts

Do dřeva jedině vruty

S léky ku zdraví

Chutné ovoce

Nezapomenutelný zážitek ještě před svatebním dnem

Co dělat při sportu?

Kouzelník Vám všem úsměv vykouzlí