Virtuální svět má mnoho podob, přináší mnoho možností také komfort, díky kterému si snadníte mnohé věci v životě. Současným internetovým trendem je například digitální měna či jinak zvaná kryptoměna, virtuální měna.
Jako první kryptoměna přišla na internetový trh v podobě bitcoinu. Bitcoin následoval Litecoin a o něm se pojďme dozvědět více.
Litecoin zkráceně LTC je alternativou Bitcoinu a kromě toho, že plní funkci digitální měny, tak je také decentralizovanou P2P sítí. Tím, kdo LTC vytvořil je Charles Lee.
digitální mince

LTC poskytuje možnost okamžité platby kdykoliv a komukoliv po celém světě. Za transakce požaduje téměř nulové poplatky. Stejně jako Bitcoin, ani LTC není podřízená bankám či státům. Je dokonalým doplňkem staršího BTC.
I v tomto případě jsou transakce ukládané do blockchainu a ten v případě LTC umožňuje zvládat větší objem transakcí. Je to dáno i tím, že častěji generuje bloky, které následně těží těžaři a získávají za to odměny v podobě LTC a také odměny z poplatků za provedené transakce.
Elektronická peněženka je bezpečná a zabezpečená šifrováním. Umožňuje také přehled o transakcích, které jste provedli, zůstatky a převody jsou chráněny požadovaným heslem.
váha kryptoměn
K těžbě této kryptoměny potřebujete výkonný PC speciálně zaměřený na těžbu LTC neboli LTC miner bez složitého skládání funkčního celku pro těžbu.
LTC je navržený jako kopie BTC, ale má několik dalších výhod. Princip je stejný, ale LTC bylo upraveno, co se týče parametrů. Výsledkem je rychlejší těžení a vyšší počet maximálně možných LTC a je o něco levnější, než BTC. Na oplátku se zase ukládá o to více dat.
Další odlišností je také hashovací algoritmus používaný při samotné těžbě. Úkolem těžby je nejen vytěžit co nejvíce kryptoměny ať už BTC, LTC či další, ale také potvrzovat proběhnuté transakce a zabezpečovat síť.

Related Posts

S bankomaty opatrně

Druhy půjček

Když je peněz pomálu

Půjčka v exekuci

Zvyšte si návštěvnost

Hypotéka pro každého