Často jezdíme na dovolenou, aniž bychom si uvědomili, jak jsme zranitelní. Pokud přijdeme o veškeré finance nemáme na cestu domů, nemůžeme si nic koupit, nemůžeme prostě nic. Situace se samozřejmě dá řešit pomocí emergency cash. To je služba, kterou poskytují banky klientům, pokud jim je odcizena jejich platební karta a nemají žádnou hotovost. Tato služba je však velmi drahá a ve výsledku by nás mohla stát více než cílová částka. Další možností je vzít si rychlou půjčkou.
výběr z bankomatu.jpg
Ta je však velmi nevýhodná, kdy úroky dalekosáhle přesahují pojem lichvářství.
V dnešní době platebních karet však problém s hotovostí řešit nemusíme. Zde však nastává kritická situace. Pokud nejedeme na dovolenou do velkých měst může se stát, že ne všude přijímají platební karty. Za tímto účelem musíme vybrat v zahraničí z bankomatu. Zde máme hned dva problémy.
Pokud vybíráme ze zahraničního bankomatu nejen, že se nám automaticky převádí finance v takovém kurzu, který je výhodný pro banku, ale také platíme neskutečné poplatky. Ty se u většiny bank pohybují okolo 100 Kč za výběr.
Což není malá částka a člověk si následně dvakrát rozmyslí, než si vybere. Mít pouze u sebe kartu, ale není úplně výhrou. Můžeme se ve výsledku stát terčem zlodějů, kterým stačí pouze získat naši kartu a my jsme nahraní.
Kartu lze samozřejmě zablokovat a tím ji deaktivovat, ale než se tak stane díky bezkontaktnímu výběru může pachatel platit vaší kartou až do hodnoty 500 Kč bez zadání PIN kódu.
modrá kreditka.jpg
Nejlepší je tedy případné finance nakombinovat. Část mít v hotovosti a druhou část v rámci debetní karty. Poté se nám nemůže stát, že budeme okradeni. Pokud nechám kartu na jiném místě, než hotovost zůstane nám po incidentu alespoň nějaká rezerva. Úbytek financí nám může dovolenou značně znepříjemni, ale stále je lepším přežít s částí financí než řešit pochybné expresní půjčování.

Related Posts

Druhy půjček

Když je peněz pomálu

Půjčka v exekuci

Zvyšte si návštěvnost

Hypotéka pro každého

Jak refinancovat hypotéku?