Pražské ruzyňské letiště bylo vybudováno již na počátku dvacátého století, k jeho otevření pro veřejnost došlo krátce před druhou světovou válkou a brzy poté zastoupilo letový provoz letiště ve Kbelích. Co je na něm nejzajímavější, je jeho geografická poloha, nachází se v náhorní plošině nad Prahou, kde je dostatečný prostor pro vzlet a přistání všech typů letadel v systému křížících se drah mezi obcemi Jeneč, Kněževes, Přední Kopanina a Hostivice. Provoz letiště si můžete prohlédnout z několika vyhlídkových míst, ale také si lze právě zde pronajmout vůz pro jednodenní i vícedenní výlety.

ruzyňské letiště

Pronájmy vozidel, přistavených k letištní hale z autopůjčovny v Praze Autopůjčovna Milan, jsou výhodné zejména lidem, kteří přicestují leteckou dopravou do České republiky, jsou to např. případy, kdy vás chce navštívit někdo z příbuzenstva, žijícího v zahraničí, vaši rodinní přátelé, bývalí spolužáci či kolegové ze zaměstnání. Můžete je tímto způsobem potěšit a nabídnout jim zážitky, které by si sami stěží dopřáli. Konkrétně může jít o trasy do míst, která dobře znáte jen vy, a s nimiž se v turistických průvodcích nesetkají.

pohled na Prahu

S vozem z autopůjčovny v Praze byste se mohli vypravit třeba až na Šumavu, ale můžete svá putování zahájit nedaleko odtud, kde jsou přírodní krásy rovněž zajímavé. Jedním z prvních míst, kam byste se mohli vypravit, je zřícenina hradu Okoř a cesta údolím Zákolanského potoka do Kovár a ke slovanskému hradišti Budeč.

Další krásnou přírodní lokalitou je Divoká Šárka, s několika cyklostezkami a trasami pro pěší turisty, překvapí vás tu velmi členitá krajina se skalnatými výběžky, zajímavými vyhlídkami a hlubokým údolím Litovického potoka.

A nechce-li se vám Prahu opouštět tak rychle, máte možnost obdivovat i mnoho dalších přírodních památek, jako např. Přírodní park Obora Hvězda, Přírodní park Košíře-Motol nebo Prokopské údolí.

Related Posts

S léky ku zdraví

Chutné ovoce

Nezapomenutelný zážitek ještě před svatebním dnem

Co dělat při sportu?

Kouzelník Vám všem úsměv vykouzlí

O výhodách vedení mzdového účetnictví od specializované firmy