Většina rodičů to nepřizná a možná bude i vehementně zapírat skutečnost, že ne vždy jich intenzivní hraní s jejich potomkem přivádělo do stavu štěstí a úžívali si to.

•       Při hraní s batoletem se každý rodič dostane do stádia, kdy je znuděný nezáživnou činností a touží po tom, aby se jeho dítě zabavilo na chvíli i samo.

Časem, kdy k tomu dospěje, si řeknete, že je už dostatečně velké na to, aby si pohrálo i bez vaší přítomnosti. A pak se divíte, proč má neustálou potřebu zlobit a říkat si o to, že tady je.
kluk se zmrzlinou

Děti chtějí společnost především při hře

Bezesporu (tak jako každý rodič) máte spoustu práce, povinností a ne vždy čas na to, abyste se vašemu dítěti věnovali naplno. Dobře víte, že někdy to opravdu nejde, ale když už to jde, stejně nemáte dostatek energie na to, abyste do zápalu do hry dali všechno.

•       Malé děti si však nevystačí pouze s hračkami (i když jich mají hodně), ale touží po tom, abyste se zapojili do jejich světa tím, že s nimi danou hru prožijete.

Na podnět, ať si hrají sami, reagují pochopitelně negativně a tím pádem vás přivedou do situace, kdy s nimi máte ještě více práce než předtím, protože zlobí a jednoduše se nudí.

Jsou to vaše děti a potřebují mít váš zájem

O tom, že jim projevujete lásku každým dnem a děláte maximum pro jejich spokojenost a štěstí – není pochyb! Čas od času vás však potřebují více než kdykoliv jindy a bezmezně by ocenily i to, abyste se zapojili do hry, kterou mají nejraději. Zdá se to být jako nereální cíl, ale snažte se najít si čas na společné hraní (alespoň jednu hodinu denně). Vaše děti to ocení, uspokojí to jejich potřeby a i díky vašemu začlenění, budou mít pak chuť zaměstnat se na chvíli i samy.
hraní s vláčky

Není na tom přece nic zvláštního, že po vás požadují čas, chuť a přítomnost v době, kdy si hrají a chtějí, abyste u toho byli i vy. Takže jim ho dopřejte, protože věřte, že brzy vyrostou a přesně takové chvíle vám budou chybět.