Pokud uvažujete o kompletní rekonstrukci kuchyně, určitě byste se už měli začít poohlížet po nové lince. Samozřejmě, nejprve musíte položit novou podlahu, vymalovat a udělat další stovku rozličných drobností, ale linka je základem, na kterém stojí celá kuchyně. Bez ní se nepohnete dál. Pozitivní je, že výběr je dnes tak široký, že si určitě dokážete zvolit linku, která vám bude ve všem vyhovovat. A to nejen rozměry, ale rovněž vizuální stránkou. A kdybyste si náhodou nedokázali z nabízeného zboží vybrat, vždycky se můžete obrátit na výrobce, který vám linku vyrobí na míru. Samozřejmě, bude vás to stát více než již zhotovený nábytek, ale na druhou stranu získáte přesně to, co jste chtěli. A to stojí za těch pár tisícovek navíc.
nůž na prkénku

Design

Říká se, že design je základ. U kuchyňské linky je tím základem spíše praktičnost, ale samozřejmě, že na design byste měli v tomto případě také myslet. Aby se vám v kuchyni pracovalo dobře, musíte mít nejen všechny nástroje po ruce, ale rovněž se potřebujete cítit i dobře. A to se v s linkou, která je sice vrcholně praktická, ale její vizuální stránka neodpovídá vašemu vkusu, asi jen tak nepovede. To samé platí pochopitelně i o barvě. Ta by měla být buďto v ostrém kontrastu celého pokoje, nebo by naopak měl dokonale splývat. Někdo dává přednost první variantě, jiný zase naopak.
vaření šéfkuchaře
Velice důležitým aspektem je samozřejmě i kvalita celého výrobku. Můžete si koupit rozměrově i vzhledově dokonalou linku, ale pokud nebude dostatečně odolná a pevná, radost z ní mít dlouho nebudete. Proto byste si měli koupit toto kuchyňské vybavení od dobrého výrobce, který má s tvorbou linek dlouhodobé zkušenosti. Co se týče materiálu, můžete buď zvolit nějaký druh umělé hmoty, nebo vsadit na klasiku v podobě dřeva. Ovšem když už dřevo, tak masiv. Ten je prakticky nezničitelný.