Hrášková chuť a hodně vitamínů jako např. vitamín, A, D, B12, železo či vápník. To vše a nejen to specifikuje přírodní zázrak jménem klíčky fazole mungo. Tato zdravá potravina pocházející z Číny a Indie je velice oblíbená nejen u vegetariánů, ale u všech lidí co se snaží stravovat zdravě. V kuchyni má spoustu využití. Za povšimnutí stojí i blahodárné detoxikační účinky a velmi pozitivní vliv při pomoci v léčbě vysokého cholesterolu, pročištění krve, regenerace cév apod. Přínos této potraviny znali již lidé 3000 let př. n. l.
zdravé klíčky
Pořídit je můžete i naklíčené, ale díky vlastnosti rychlého a snadného naklíčení doma si můžete klíčky pořídit čerstvé v pohodlí Vašeho domova. Jak na to? Velice snadno! K naklíčení fazolek mungo vám postačí zakoupit pytlík nenaklíčených neloupaných fazolí mungo a dobře je propláchnout vodou. Poté je nasypte do misky a zalijte studenou vodou tak, aby hladina vody převyšovala fazole cca o 1 cm. Takto nechte mungo ve vodě přes noc, ráno je dobře propláchněte vodou, slijte a nechte okapat. Vraťte mungo do misky, zakryjte nejlépe navlčenou netkanou textilií či vatou a na tmavém místě nechte klíčit. Dvakrát denně klíčky proplachujte, aby nezačaly plesnivět. Udržujte fazole ve vlhku. Pak je již na Vás, jestli klíčky bude pojídat jen tak pro chuť nebo je přidáte do salátů, polévek, pomazánek či jiných jídel.

Udělejte první krok k Vaší lepší životosprávě a určitě navštivte náš e-shop, kde si můžete vybrat velmi kvalitní semínka či fazole mungo ve špičkové BIO kvalitě a rovnou i misku určenou na klíčení. Pro inspiraci a informace Vám doporučujeme podívat se i na náš blog o zdravé výživě, který též naleznete na našich webových stránkách. Zde načerpáte mnoho cenných rad, typů a doporučení.
fazolky mungo

S námi pro Vás bude jednoduché uchovat si zdravý životní styl ! Těšíme se na Vaši objednávku a věříme, že díky naší široké nabídce kvalitního sortimentu se k nám rádi budete vracet.

Related Posts

Nákup trochu vědecky

Proč si pořídit klimatizaci do bytu ve městě

Bydlet ve svém za pár měsíců

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo