Itálie je oblíbená oblast turistů z celého světa. Nejen, že zde naleznete širé moře, benátské kanály, ale hlavně průzračné jezero vytékající z ledovců.

jezero lago di garda

Tento krásný zážitek máte možnost spatřit hned na severu Itálie, na známém jezeře Lago di Garda.

Jezero Lago di Garda je také zároveň největším italským jezerem, které se nachází hned na severu země mezi Alpami a Pádskou nížinou. Toto jezero vzniklo již po poslední době ledové Etschským ledovcem. S jeho celkovou rozlohou 369,98 km² je opravdu obrovské, má délku 51 km a šířku 17 km.

Bohužel koupání v něm je trochu problematické, neboť je voda v něm hodně studená. Odhad teploty je zhruba 15° C a pláž je kamenitá. Tudíž se doporučují brát s sebou boty do vody, bohatě vám stačí i žabky.

 

Krása tohoto jezera je nesrovnatelná. Ale hned v okolí jsou také místa, která stojí navštívit. Jako například zamilované město Verona, druhé největší město Itálie, kde návštěvníci mohou prozkoumat mnoho zajímavých památek. Určitě se stojí za to podívat na původní Veronu, která leží 2 metry pod tou, na které byste stáli nebo přes 2 000 let starý most Ponte Pietra. Pro romantické duše je zde ráj pod názvem Juliin dům. Zde se můžete vyfotit na balkóně a se sochou Julie či zamknout zámeček lásky na Juliinu zeď. Překrásné jsou i tajemné uličky Benátek, kde obdivujete malebnost jejich domků, zahrad a dopravou na kanálech.

dům ve Veroně

Tipy na výlety přímo u jezera také není zrovna nejméně. Na začátku jezera jsou hned města Riva del Garda, Limone sul Garda a Malcesine, které je proslulé dlouhou lanovkou až na vrchol nejvyšší hory na jezeře Lago di Garda, Monte Baldo. Na vrcholu této hory máte možnost spatřit celé jezero jako na dlani. Jsou tam k dispozici různé druhy oblečení včetně oblečení vyrobeného z vlny lam, které tam spásají trávu, ale můžete si samozřejmě pořídit magnetky na památku a na ukojení hladu jsou k dispozici i tamní restaurace.

Related Posts

Zimní dovolená u moře

Dovolená v zahraničí