Pokud máte raději léto a teplo, než zimu a sníh, pak byste možná rádi vyjeli někam k moři. Asi je vám ale jasné, že cesta do Chorvatska by v tomto ročním obdobím určitě smysl neměla. Kam tedy odjet na dovolenou za teplem?
 hladina moře
·         Tenerife: Je to největší z Kanárských ostrovů a díky svému klimatu bývá oblíbenou destinací pro zimní dovolené. Neusmažíte se vedrem, jelikož zde nenatrefíte na 40°vedra, ale můžete si užít příjemné sluníčko a koupání v moři. Navíc pokud vám nejde pouze o povalování se na pláži, můžete si užít i spoustu aktivit, jelikož na Tenerife narazíte také na spoustu pěších tůr, můžete si zasurfovat, nebo užít jiné vodní sporty.
 mladá žena na břehu
·         Kapverdy: Obrovské liduprázdné pláže, absence turistů, klid, modrá obloha a teplé slunce. To vše si v zimě můžete donekonečna užívat na Kapverdách. Hlavní město tohoto státu se jmenuje Pláž, proto není divu, že hlavní věcí, která vás tady zaujme, jsou nekonečné pláže. Slunce zde svítí a hřeje jako v tropech, ale jelikož silný příjemně chladný vítr zde není neobvyklý, umírání vedrem vám tady nehrozí.
 
·         Sardinie: Na Sardinii si užijete spoustu čistých nádherných pláží, skalnatých útesů a krásných zátok. A pokud vám nejde vyloženě o koupání v moři a užívání si třicítek, pak oceníte příjemných 15 °. I bez koupání v moři se tady rozhodně nebudete nudit, tato země totiž skýtá nepřeberné množství možností, kam zajít do přírody. A v té je vždy co objevovat, jelikož je ve většině případech naprosto nedotčená lidskou rukou. A pokud vás příroda omrzí, můžete vyrazit na prohlídku jedinečných památek, ochutnávat typický sardinský sýr a k tomu popíjet lahodné místní víno.
 palmy na pláži
·         Brazílie: Kromě opět nekonečných pláží a neuvěřitelně teplého Atlantiku si v Brazílii užijete spoustu zábavy a karnevalu. Těmi je totiž proslaveno nejen slavné Rio de Janeiro. Moře, slunce, teplý vzduch a brazilská káva a k tomu spoustu tance a radovánek, to si v Brazílii můžete užívat i v zimě.

Related Posts

Dovolená v zahraničí

Vůně Itálie