Sport je dobrý prostředek ke zdraví, protože pokud sportujete, tak logicky i víte, že se cítíte lépe a že vám to ve zdraví asi minimálně trošku pomáhá. Je to tak, není to jen pocit a to, že se cítíte dobře je zapříčiněno tím, že tělo potřebuje unavit, obzvlášť pokud máte sedavou práci nebo jste student. Všichni se potřebují hýbat, je dobré trochu posilovat svaly, abychom je neměli ochablé, a právě k tomu slouží sport. Pomáhá nám udržovat zdravou kondici a správné držení těla a podobně. Navíc potem vyplodíme ven špatné látky a je nám pak lépe. Je ale potřeba u jakéhokoliv sportu dodržovat pitný režim, aby k nějakému vylučování potu docházelo.

běhání

Pitný režim se doporučuje dva litry denně minimálně, ale u sportu musíte víc, protože tělo vodu navíc ještě spaluje, což normálně dělá, ale jistě se nepotíte tolik jak u sportu. Takže rozhodně při sportu pijte dostatečně tekutin, bude vám navíc i dobře. Při sportu je navíc třeba se vždy cítit příjemně, a to i když sportujete. Pokud už nemůžete a není vám ani dobře, tak toho nechte a dejte si přestávku. U sportu se totiž máte cítit dobře, nesmí vás cokoliv bolet a musí to být případně taková ta příjemná bolest, kterou všichni při sportu známe. To je velmi důležité, na to si opravdu dávejte pozor.

posilování

S tím hodně souvisí i oblečení, na různý sport existuje různé oblečení. Na cyklistiku si pořiďte cyklistické kalhoty craft, které se ale logicky nehodí zase na běhání, tam zvolte třeba legíny. Vždy si tedy musíte vybrat to, co se vám na sport zrovna hodí, ať vám v tom je příjemně. Další věcí u sportu, na kterou je třeba dávat pozor jsou samozřejmě vaše limity, které jsme tak trochu nakousli výše. Pokud posilujete v posilovně a jste třeba žena, nesnažte se nutně uzvednout několik kilo, můžete si vážně ublížit, nebo si třeba přetrhnout nějaký ten sval a podobně. A věřte nám, že to opravdu není nic příjemného a hodně to bolí. Navíc s takovou nemůžete pak několik týdnů cvičit.

Related Posts

Do dřeva jedině vruty

S léky ku zdraví

Chutné ovoce

Nezapomenutelný zážitek ještě před svatebním dnem

Kouzelník Vám všem úsměv vykouzlí

O výhodách vedení mzdového účetnictví od specializované firmy