Lidé ve městech neskutečně trpí stresem a málokdy si to uvědomují. Stres, to není jen pracovní zápřeh nebo konflikt v rodině či s vaším šéfem, mezi stresové faktory řadíme i docela nenápadné jevy, o jejichž nebezpečnosti byste možná ani neuvažovali. Jde zejména o chronický stres, který postupně vyčerpává nadledvinky, až se jednoho „krásného dne“ objeví závažnější onemocnění.

klimatizace uvnitř objektu

Jedním z velmi nepříjemných stresových vlivů je kombinace znečištěného ovzduší (smogu), přízemního ozónu a tropického vedra. Jestliže se tyto tři jevy potkají ve městě, kde převažuje tlaková výše a změna počasí je v nedohlednu, může to mít katastrofální následky na lidské zdraví nejen u chronicky nemocných kardiaků a osob náchylných k cévním mozkovým příhodám, hůře pohyblivých seniorů, těhotných žen a malých dětí, ale i lidí dospělých, relativně zdravých.

Organismus doslova tahá ze svých rezerv minerály, zejména hořčík, pro vyrovnávání stabilní tělesné teploty, a nejhorší situace nastávají zejména ve večerních a nočních hodinách, pokud se v průběhu tropické letní noci pořádně nevyspíme. Mnohem lépe jsou na tom lidé žijící na venkově, kde je dostatek zeleně, protože ta ionizuje vzduch a zároveň snižuje negativní dopad na oxidaci tělesných buněk.

ovladač klimatizace

S klimatizací neotálejte

Patříte-li k lidem, kteří takto strádají v centrech větších měst, zaměřte své úvahy na montáž klimatizace v Praze, která by tyto problémy vyřešila jednou provždy. Klimatizace nemusí pracovat celoročně, postačí, pokud jí ponecháte v provozu třeba jen tři týdny v letním období, ale budete mít v první řadě jistotu, že máte za zády zařícení, co vás nezklame, a bude k dispozici vždy, kdy to bude zapotřebí. Montáží klimatizace snížíte pravděpodobnost výskytu oxidativního stresu kvůli extrémnímu vedru na minimum, což vám ve finále může prodloužit život.

Related Posts

Nákup trochu vědecky

Bydlet ve svém za pár měsíců

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo

Větší bazény