Dokážete si představit život bez technologií, které nás obklopují? Bez mobilu, pračky, ledničky, počítače, televize, tabletu a podobně? Osobně se přiznám, že už by mi to bez těchto a dalších vymožeností asi moc nešlo. V mnoha věcech nám také pomáhá zachraňovat životy, navede nás tam, kam potřebujeme, abychom se neztratili na svých cestách. Dokáže se dovolat tomu, komu potřebujeme. Ano, všechno nám hodně pomáhá. Je dobře, že moderní technika existuje a jsou lidé, kteří neustále novou vymýšlejí pro naši pomoc.

Tablet a hrníček kávy

Na druhé straně nám přináší i jistou nesvobodu. Představte si, že díky vašim mobilním telefonům, případně i počítačům vás dokáže kde kdo vystopovat. Ano, je to tak. Dnes už nežijeme v anonymní světě a pokud si někdo dá tu práci, může si o vás zjisti to pravdu všechno. Nehledě na sociální sítě, informace, které člověk uvádí mohou být také snadno zneužitelné. Musíte si uvědomit, že moderní technologie nám opravdu pomáhá. Někteří z nás se bojí toho, že nás nahradí roboti, a dokonce se staneme jejich sluhy. Nevím, jestli se na to dívat z takového pohledu. Záleží přece čistě na nás, kam až to necháme zajít. Umělá inteligence nám dokáže hodně pomoci a udělá za nás to, na co si člověk například netroufne.

Počítač android

Pokud se znovu zamyslíte nad technikou obecně, tak je to dobrá věc. Dokážeme díky ní být také ve spojení s kamarády z celého světa. Prostě je to způsob, jak spolu také můžeme komunikovat. Nechejme si poradit, pomoci, ale mějme určité hranice, přes které nepůjdeme. Jdete nakoupit a představte si, jak je pohodlné, když se vše namarkuje na pokladně, dokonce nyní můžete využít samoobslužných, které i vás zasvětí do práce pokladního. Jistě jste rádi za auto, které vám pomůže se dostat všude jednoduše a pohodlně. Je to velice dobrý sluha, ale také za něj platíte poměrně nemalé peníze. Nemyslím je při koupi auta, ale také při údržbě a také je potřeba benzín, olej a všechno ostatní. Užívejme si techniky plnými doušky. Je tu pro nás a rozhodně není zbytečná. Obavy o naši bezpečnost bych nebral nějak vážně, je to jen o našem svědomí, co dovolíme, co ne.

 

Related Posts

Vysavač a úklid

Spolehněte se na vhodné řešení