Skoro každá rodina se nejméně jednou týdně vydává na tzv. velký nákup. Často nás inspirují letákové slevy, které lákají k ušetření několika stokorun z rodinného rozpočtu. Mnohdy je to potřeba zásobit svojí domácnost, abychom měli z čeho vařit.
měkké ovoce.jpg
Strategie nákupu
 Je zcela obvyklé, že si nejprve pořídíme seznam potřebných potravin, které musíme nakoupit. Známe-li obchod, kam se chystáme, můžeme si sepsat potřebné zboží podle toho, jak budeme po obchodě chodit, abychom se zbytečně nezdržovali vracením se na stejná místa. Ušetříme tak čas i námahu při nachozených metrech. Také je vhodné uvědomit si, které zboží je trvanlivé a které naopak během delšího nákupu může ztratit na čerstvosti nebo poživatelnosti. Nebudeme tedy brát jako první zboží zmrazená jídla nebo zmrzlinu. Mohli bychom bát na konci nákupu nemilého překvapení, co se nám z těchto potravin stalo. Není vhodné dávat voňavou drogerii mezi potravinářské zboží. Některé potraviny snadno absorbují vůni a kazí to tak jejich poživatelnost.
telecí steak s chřestem.jpg
Jak na to?
1/ začneme u potravin jako je chléb, pečivo, mouka, cukr, konzervy a podobné zboží. Tyto potraviny neztrácí svojí čerstvost a navíc ani neutrpí, když pak na ně naskládáme další nákup.
2/pokračujeme potravinami uloženými v lahvích, ani ty nezmění svojí podobu i několikahodinovým nákupem.
3/další vrstvou by pak měly být potraviny měkké a zranitelné. Je to především zelenina jako rajčata, jablka, broskve, meruňky a podobné. Tvrdší produkty jako brambory, okurky, citrony, pomeranče položíme do koše pod tyto křehčí, které by snadno utrpěly tíhou zboží nad sebou. Při nákupu vždy vybíráme takové zboží, které je zdravé a pevné, dáváme pozor na ovadlost a omačkání. Takové zboží neudržíme čerstvé žádným způsobem, ani správným uložením.
4/nakonec pak dojde na choulostivé potraviny, jako jsou zmražené produkty a masné výrobky. Pokud máme doma chladící tašku nebo termobox, neváhejme jej použít na tyto potraviny. Zajistíme si tak nejen to, že se potraviny nerozmrazí, ale na transport zboží domů je to více jak vhodné.
5/drogistické a aromatcké zboží raději nakoupíme do igelitové tašky nebo zvláštního koše.
6/ skládání nákupu do tašek pak má stejná pravidla jako nákup do koše.

Related Posts

Proč si pořídit klimatizaci do bytu ve městě

Bydlet ve svém za pár měsíců

Lucerna jako skvělá dekorace

Ani rustikální styl není k zahození

Dobré jídlo

Větší bazény