Ano, řeč bude nejen o strojcích pro pány, ale i o jejich drahých polovičkách, které jim strojky nakupují k Vánocům, nebo k narozeninám. Často se setkáváme s tím, že ženám imponuje sledování mužného těla, když se holí. A takovou ženu také leckdy napadne holicí přístroj jako vhodný dárek.
holící štětka
Elektrické holicí strojky, ať už bateriové, akumulátorové, nebo přímo do zásuvky na 230 V, mají nespornou výhodu. Řadě mužů totiž nevyhovuje mokrý způsob holení, ne vždy je žiletka ostrá tak, aby nezpůsobovala nepříjemné krvácení. Holení elektrickým strojkem můžete realizovat prakticky kdykoliv a kdekoliv (zvláště u bateriových a akumulátorových strojků) a výhodou jsou i nižší náklady na holení. Někdo může oponovat tvrzením, že holicí strojek elektrický je přece několikanásobně dražší, než žiletky a pěna nebo gel, ovšem zkuste si vypočítat, kolik peněz utratíte za dvou a vícebřité žiletky ročně. Přitom provoz strojku na elektřinu je zanedbatelný (příkon do 15 W).
potřeby k holení

Holicí strojek s planžetou

Ten pracuje na principu rovné holicí plochy kryté tenkou planžetou s malými otvory. Přes planžetu přejíždí holicí mechanismus – břit. Vousy prochází otvory v planžetě a břit, který rychle kmitá ze strany na stranu, je jednoduše ustřihne. Některé jednoduché strojky mají jen jednu planžetu, dražší modely jich mají víc z toho důvodu, aby lépe pokryly tvar obličeje, zvlášť v místech pod nosem a na krku. Obecně vzato má planžetový holicí strojek lepší výsledky při holení každodenním, tedy lépe si poradí s krátkými vousy, zejména na krku a na bradě. Na tvářích holí o něco hůř.
holící strojek

Holicí strojek s frézkami

Tento typ přístroje se vyráběl již po druhé světové válce. Základ tvoří několik frézovacích hlav, které jsou výkyvné a kopírují přesně tvar obličeje. Dnes se na trhu setkáte především se strojky se třemi frézkami. Každá frézka je opatřena pochopitelně ostrým otáčecím břitem. Frézkový strojek využijete i pro delší vousy, holí velmi dobře především tváře, ale poradí si i s holením v oblasti krku.
Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv holicí strojek, věřte, že Vašim partnerům přinese spoustu radosti. I když holení nepředstavuje pro muže zrovna vrchol rozkoše, pokaždé když budou brát strojek do ruky, si vzpomenou na toho, kdo jim ho daroval.