Každý svého štěstí strůjce, to je pravda, která někdy i zabolí. Plno lidí je totiž natolik lenošných, že by byli radši, kdyby za ně někdo jiný vymyslet, co vlastně chtějí a co mají dělat ve svém životě. Pokud i Vy patříte mezi tyto jedince, pak byste se nad sebou měli opravdu zamyslet, protože takhle Vám proteče život mezi prsty a Vy budete na stará kolena jen litovat, že jste toho nestihli prožít víc. Proto si tedy sáhněte do svědomí a v klidu se zamyslete, co vlastně chcete v životě dokázat. Pro pomoc Vám může přispět, když si vytvoříte svůj seznam priorit, do kterého napíšete vše, co byste jednou chtěli mít anebo čím byste chtěli jednou být. Můžou to být i naprosté kraviny, které byste normálně vůbec nebrali v potaz. Člověk se nemá bát mít velké sny, ale musí mít i dostatek kuráže a odhodlání na to, aby si je i dokázal splnit.
spojení puzzle

Začněte hned dnes, protože už zítra je pozdě. Začněte po kousíčku, krok za krokem překonávat sami sebe a přemáhejte se k práci. Jsme lidé chytří a jen tak snadno nás nikdo neoblafne, co potom má člověk dělat, když potřebuje obelstít sám sebe, že? Musíte na sebe chytře a vždy si slibte nějakou odměnu za odvedenou práci. Například se pozvěte na dobrou kávu a zákusek nebo se odměňte volným večerem u filmu a podobně. Uvidíte, že se budete natolik těšit na slíbenou věc, že se do práce poženete mnohem jednodušeji než kdy předtím. Také budete mít ze sebe mnohem lepší pocit a bude se Vám mnohem lépe ráno vstávat z postel a danou odměnu si také užijete mnohem více, protože budete vědět, že jste pilně pracovali, abyste jí dosáhli.
barevné připínáčky

Pamatujte, že Vám nic nespadne do klína, a proto to musíte být Vy, kdo ve svém životě něco změní a něco dokáže. To je věc, kterou za Vás nikdo jiný neudělá, i kdybyste mu zaplatili vším, co máte. A hlavně, ten pocit z dobře odvedené práce? Ten Vám už pak nikdo jiný nevezme.