Bydlení v podnájmu není zrovna to pravé ořechová. Nájmy jsou obvykle velice drahé a takřka kdykoliv můžete o svůj domov přijít. Daleko lepší je pořídit si vlastní obydlí, ale ani v tomto případě to nemusí být žádná výhra. Byty, notabene rodinné domky, nejsou zrovna nejlevnější a pokud se nechcete zadlužit do konce svého života, měli byste raději hledat alternativu. Tou může být například hezký dřevěný mobilní dům. Ani ten si sice nekoupíte za hubičku, ale je daleko levnější než běžná obydlí.
prodejna zmrzliny

Koupíte, bydlíte

I když si pořídíte vlastní byt, často musíte čekat dlouhé týdny, než se do něj budete moci nastěhovat. To v případě mobilních domů rozhodně neplatí. Jakmile se dohodnete s prodejcem, obvykle můžete bydlet během 24 hodin. Stačí jen zadat adresu, kam mají domek přemístit a je to. Není potřeba nic stěhovat ani vybavovat. Veškeré vnitřní vybavení už mají mobilní domy automaticky a nemusíte ho tak pracně stěhovat nebo za něj platit.
stará maringotka

Minimum vyřizování

Ještě jednu velkou přednost mobilní domy mají – nemusíte kvůli nim zdlouhavě a pracně vyřizovat stavební povolení. Stačí pouze prostá ohláška, což ve většině případů znamená jednu, maximálně dvě návštěvy na stavebním úřadě. Kdybyste si chtěli dům postavit, museli byste před úřadem pomalu i stanovat.

Více možností využití

Mobilní domy nemusí fungovat pouze jako celoroční obydlí, ale využívat je můžete různě. Hlavně starší a lacinější modely se hodí k podnikání. Stačí domek trochu přebudovat a rázem máte pojízdný stánek s občerstvením. Nebo se naopak dá využít jako letní chatka. Starší typy nejsou vybaveny příliš kvalitní zateplením, takže pokud byste si chtěli pořídit mobilní chatku, kterou byste mohli využívat musíte si opatřit novou izolaci. Tu si pak, jste-li šikovní a máte s tím zkušenosti, můžete přidělat buďto sami, nebo k tomu využít služeb profesionální firmy. V nabídce mají možnosti vylepšení i mnozí prodejci.

Related Posts

Není domov jako domov

Nebuďte otroky svého bydlení

Co vše obnáší bazén?

Pro jednodušší práci s bazénem

Dřevěné doplňky do kuchyně

Po mateřské do zaměstnání?