Koupě bazénu je rozhodně dobrý počin, který se vyplatí nejen v letních měsících, ale který zároveň i rasantním způsobem dokáže navýšit cenu pozemku. Je to však dvojsečná zbraň, jelikož bazény nejsou jednak úplně nejlevnější a jednak jejich údržba stojí nějaké peníze. Když se k tomu připočte, že se jedná navíc i o často úmornou a nepříjemnou práci, mnoho lidí si asi nyní koupi bazénu rozmyslí. Ovšem všechny tyto nepříjemnosti se dají, když už ne úplně eliminovat, tak alespoň snížit. Je však nutné mít všechny prostředky k údržbě bazénu v dobrém stavu, pokud možno kdykoliv k dispozici.
klobouk u vody


Nezbytnosti


Nejdříve je nutné pořídit si vše nezbytné, co s údržbou bazénu, respektive vody v něm úzce souvisí. Určitě by neměla chybět bazénová chemie v podobě chlorových, respektive kyslíkových tablet, které se starají o dezinfekci. Také je nutné koupit preparáty, které vyrovnávají pH vody, bez těch se také nedá obejít. Dále by měl ve výbavě být bazénový vysavač. Dle velikosti bazénu by měl být buďto manuální, nebo automatický. Čím větší vodní plocha, tím spíše je lepší opustit manuální typ a investovat raději do automatického. Nedílnou součástí výbavy by navíc měla doplňovat síťka na nečistoty ukotvena na teleskopické holi. Jde o poměrně hodně věcí, které by měly být navíc uloženy na jednom místě.
ruka na brýlích

Je samozřejmě možné mít všechny tyto nezbytnosti uložené v garáži, ale co když součásti domu garáž není nebo v ní není dostatečné množství místa? V takovém případě je nutné vybudovat si místo nové. Důležité je, aby bylo dostatečně prostorné, a hlavně v něm panovaly příhodné podmínky jako jsou sucho a dostatečné teplo. K tomu jsou určeny zahradní domky, kam se běžně schovávají nejen zahradní nástroje, ale právě také i bazénová technika a chemie. Domky jsou levném, nezabírají příliš místa, a navíc většinou vypadají i poměrně k světu.

Related Posts

Není domov jako domov

Nebuďte otroky svého bydlení

Co vše obnáší bazén?

Levné a zároveň komfortní

Dřevěné doplňky do kuchyně

Po mateřské do zaměstnání?