Vaše mateřská utekla jako voda a nyní přišel čas na další životné etapu? Vaše miminko už není miminko, nastoupí do školky a vy se musíte vrátit zpět do pracovního procesu, abyste zajistila plynulý chod domácnosti i po ekonomické stránce? Nebojte se toho, všechno se zvládne. Jestli máte k dispozici i babičku, tak to bude brnkačka.
matka a dcera s knihou.jpg
Mateřská dovolenáje období, kdy má žena čas rozmyslet se, zda se vrátí do svého předchozího zaměstnání, tedy za předpokladu, že se má kam vrátit. Nebo zda si hledat práci jinou, například poblíž domova, na zkrácený úvazek, zvažuje obor, v kterém bude pracovat, je toho hodně. Další možností, v dnešní době velmi častou je, že se žena v průběhu mateřské dovolené rozhodne podnikat. Zřídí si živnost a přivydělává si. V průběhu mateřské dovolené je zřízení živnosti výhodnější než při běžném zaměstnání.
Jak ale nastoupit , aby byl tento návrat co nejméně stresovou záležitostí jak pro vás, tak celou vaší rodinu? Dejte si načas. Nic není hned. Vaše slovní zásoba se na mateřské pravděpodobně trochu zúžila, ale pár dní v práci a uvidíte, že se vám to všechno zase vrátí. Neříkejte, že dřív to bylo takhle a my to dělali takhle…. Utekla dlouhá doba a spousta věcí se ve firmě mohlo změnit.
věž z kostek.jpg
Berte to tak, jak je to nastavené nyní. Sedněte si s kolegou a popovídejte si o současném chodu firmy, jejich vizemi, kdo rozděluje úkoly atd. … tohle všechno vám pomůže se rychle začlenit zpět. Popovídejte si i s vaším nadřízeným, aby s vámi měl zpočátku trpělivost. Zjistěte, jakou máte představu o svých úkolech, nebojte se říci, když je toho na vás hodně, nebo že nezvládáte. Zřiďte si pořádek hned na začátku. Všechen případný stres se bude přenášet s vámi i domů, do vaší rodiny a to nebude dělat dobrotu, rozhodně ne dlouhodobě.

Related Posts

Není domov jako domov

Nebuďte otroky svého bydlení

Co vše obnáší bazén?

Pro jednodušší práci s bazénem

Levné a zároveň komfortní

Dřevěné doplňky do kuchyně