Každý z nás to asi zná. Koupíme si nový moderní nábytek, ale jedna věc nám unikne, a to praktičnost. Z nového stolu či skříně máme opravdu radost, ale ta se nějak časem začne vytrácet. Po čase totiž zjistíme, že je náš nový kus nábytku velmi nepraktický. Můžete na něm desetkrát za den utírat prach a stále je to bez efektu. Druhý den můžete začít na novo. Barva a materiál, ze kterého je nábytek vyroben, je opravdovým základem. Nebuďte otroky svého bydlení a raději popřemýšlejte o novém nábytku i po stránce praktické.

 žena s koštětem
Lesklé povrchy

Hodně výrobců vyrábí nábytek v kombinaci s lesklým povrchem, který působí na první pohled opravdu luxusně. Problém nastává většinou až při údržbě takového nábytku. Pokud žijí ve vaší domácnosti malé děti nebo domácí mazlíčci, tento výběr není zrovna ideální. Takový nábytek se pak může snadno poškrábat od zvířecích drápů a je na něm vidět každý otisk od nezbedných rukou vašich ratolestí.

 pohovka pod oknem
Sklo

Nábytek ze skla se v českých domácnostech objevuje velmi často. Znáte to – skleněné konferenční stoly, zrcadlové skříně, vitríny a neustálé poletování prachu, šmouhy, kam se člověk podívá. Pokud se nechcete trápit ani tímto problémem, zvolte nábytek bez skleněných prvků nebo ho zkuste omezit na minimum.

 
Je barva důležitá?

Budete se divit, ale barva nábytku je to nejdůležitější. Pokud máte čtyřnohého kamaráda, který neustále ztrácí chlupy, bude pro vás čalouněný nábytek v šedé barvě ideální řešení. Nejlepší se jeví kombinace žíhané šedé. Co se týče stolů a skříní, vedou světlé barvy a dřevo, na kterých není vidět každé zrnko prachu a vy tak můžete setřít prach jednou za tři dny. Pokud jste milovníci útulného bydlení a bez koberců si život nedovedete představit, zvolte určitě raději ten s kratším vlasem a výraznějším vzorem. Nebudete upírat každý den zrak na pár drobečků, protože na vzoru se veškeré nedostatky tak trochu ztratí.

Related Posts

Není domov jako domov

Co vše obnáší bazén?

Pro jednodušší práci s bazénem

Levné a zároveň komfortní

Dřevěné doplňky do kuchyně

Po mateřské do zaměstnání?